Výzvy na doma

1. postavte co nejvyšší domeček z karet (min 3 patra).

2. správně odpovězte na 12 otázek z pracovního listu (email).

3. vytvořte dopravní prostředek z těchto materiálů (můžete však použít cokoliv dalšího dle vaši fantazie): pet láhev + víčko, barevný papír (i bílá je barva), kus látky, něco dřevěného (párátko, špejle, kolíček..), něco z kuchyně (těstoviny, stará vařečka, luštěniny, ubrousek, lžička..).

4. každý den věnujte chvíli času cvičení nebo procházce na čerstvém vzduchu (30 min chůze na Lučině,

v parku, jízda na kole, koloběžce..).

5. vezměte si svou krabičku KPZ a všechny věci z níže uvedeného seznamu se snažte naskládat do své KPZ do 1 minuty: tužka, zicherka, náplast, sirky + škrtátko, peníze na autobus, šitíčko, nožík, uzlovačku, svíčka a malý kousek papíru, jako bonus březová kůra :-).

6. naučte se vázat uzel poslepu (šátek na očích) – světlušky a vlčata ambulančn, skautky škotovou spojku.

7. po ránu se 5 dní otužuji (osprchuji se vlažnou až studenou vodou).

8. ozdobte své okno duhou – můžete nakreslit obrázek na papír, barvami na sklo, vytvořit koláž, vymodelovat… (takto ozdobené okno bude symbolem naděje pro všechny děti, které ji uvidí; výzva běží po celé ČR, tak schválně kolik duh napočítáte při procházce venkem).

9. najděte co nejvíce věcí, které doma máte a připomínají vám skaut (KPZ, stezka, deník…).

24. dubna na svátek sv. Jiří, patrona skautů, slaví skauti po celém světě svůj den – můžeš se v tento den podívat i na živé vysílání, které začne v 19.30 na Facebooku Junáka - českého skauta i na YouTube.

10. pokuste se vymyslet krátkou básničku o karanténě, můžete se inspirovat tím, jak jste to prožívali a co jste zažili nebo nezažili. Pro inspiraci: Země byla napadena, začala nám koronténa. My však stejně s úsměvem, s rouškami vyběhnem ven a pomáháme lidem všem. (Růže)

11. pokuste se doma vypěstovat nějakou rostlinku ze semínka (fazole, bylinky, slunečnice, obilí, řeřicha) a průběžně dokumentujte její růst (první kořínky, první lístky, přesazení do květináče...).

12. připravte pro svou rodinu snídani, oběd, večeři nebo nějaký zákusek - snažte se připravit co nejvíce sami (nachystat suroviny, nakrájet, hlídat vaření…) a samozřejmě po sobě hezky umyjte nádobí.

© 2015–2019 Zálesačky 1. oddíl skautek Havířov

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now